FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda proces wynajmu pokoju?

  1. Wybierasz interesującą Cię ofertę.
  2. Dzwonisz pod wskazany numer i umawiasz spotkanie w mieszkaniu. Przez telefon podajesz trochę informacji o sobie: czym się zajmujesz, gdzie studiujesz/pracujesz itp.
  3. Spotykasz się z opiekunem mieszkania. Na spotkaniu możesz dokładnie obejrzeć pokój i części wspólne mieszkania oraz dowiedzieć się o szczegółowe warunki umowy najmu.
  4. Jeśli jesteś zdecydowany wynająć pokój i masz przy sobie co najmniej 250 zł gotówką, możesz na miejscu podpisać umowę najmu, a resztę opłat wpłacić przelewem.
  5. W umówionym terminie wprowadzasz się do mieszkania, a opiekun mieszkania oprowadza Cię po nim i podpisuje protokół odbioru.

Jak sprawdzić dojazd do/z naszego mieszkania?

Najprostszym sposobem sprawdzenia jak możesz dojechać z pokoju który od nas wynajmiesz na swoją uczelnię, czy w inne ważne dla Ciebie miejsce jest skorzystanie ze strony https://jakdojade.pl/warszawa/. W lewym górnym rogu obok ikonki (punkt startowy) wpisujesz adres budynku, w którym znajduje się pokój, który chcesz wynająć. Następnie przy ikonce B (punkt docelowy) wpisujesz dokąd chcesz jechać np. UW. Możesz ustawić preferowaną datę i czas. Teraz klikasz zieloną strzałkę. Na stronie odnajdziesz takie informacje, jak:

-      czas przejazdu komunikacją miejską,

-      ilość przystanków, które musisz przejechać,

-      numery linii z których możesz skorzystać,

-      nazwy przystanków, z jakich odjeżdża dany autobus i czas odjazdu.

Na mapce jest również zaznaczony przystanek i Twoje przyszłe mieszkanie. Wszystko jest podane w jasny i czytelny sposób. Po prostu nie da się zgubić.